سايبان خودرو و پاركينگ
خودرو ها بدون سایبان در تابستان چه می شوند

نور خورشید (آفتاب) مشکلاتی زیادی برای برای خودروها به وجود می آورد. نور آفتاب در فصل های گرمتر سال مانند تابستان و بهار تاثیر بیشتر بر روی خودرو می گذارد .  برای جلوگیری از بروز این مشکلات استفاده از پارکینگ و سایبان توصیه می شود. شرکت سایه سازان سعی دارد در این مطلب شما را با مشکلاتی که آفتاب برای خودرو های بدون سایبان ایجاد می کند آشنا کند.

 

آسیب نور خورشید بر خودرو

نور خورشید می‌تواند به چند روش به داخل خودروی شما صدمه بزند. ترکیب اشعه‌ی فرابنفش و حرارت فوق‌العاده‌ای که ایجاد می‌شود برای لوازم داخل خودرو ضرر زیادی دارد و گاهی تعمیر این لوازم می‌تواند هزینه‌ی سنگینی داشته باشد. داشبورد نسبت به جاهای دیگر کابین خودرو بیشتر تحت نور آفتاب قرار می‌گیرد و حرارت روی آن توسط شیشه‌ی جلو تشدید می‌شود. داشبورد ممکن است در مدت زمان نسبتا کوتاهی رنگش را از دست بدهد. بعضی از موادی که در داشبورد به کار می‌روند در اثر حرارت بیش از حد ترک می‌خورند و یا از هم باز می‌شوند، در این صورت ظاهر زیبای داشبورد از بین می‌رود.

 

آسیب به داخل خودرو

مشکلات مشابهی ممکن است برای صندلی‌ها و تودوزی آنها پیش بیاید. صندلی‌ها چرمی اگر به طور مداوم زیر نور آفتاب باشند خیلی زودتر کهنه می‌شوند. در صندلی‌های مشکی و تیره‌رنگ، پریدن رنگ صندلی خیلی بیشتر به چشم می‌آید. در معرض نور آفتاب بودن، همچنین روغن‌های طبیعی چرم را خشک می‌کند و باعث سفت شدن و ترک خوردن آن می‌شود. معمولا خودروسازان از چرم‌های مقاوم به نور افتاب استفاده می‌کنند، اما این چرم‌ها هم اگر بیش از حد زیر نور باشند مقاومت خود را از دست می‌دهند.

خودرو در آفتاب

آسیب به رنگ خودرو

نور خورشید برای رنگ بیرونی خودرو هم مضر است. رنگ‌های تیره‌تر مانند سیاه، آبی یا قرمز حساسیت بیشتری به این نور دارند، اما در هر حال رنگ هر خودرویی ممکن است در اثر نور بی‌وقفه و مداوم آفتاب خراب شود. قطعاتی پلاستیکی بیرون خودرو هم در معرض خطر هستند. معمولا به قطعاتی نظیر سپر، گلگیر، پوشش آینه‌ها و باربند بی‌توجهی می‌شود، اما رنگ آنها هم ممکن است در اثر نور آفتاب از بین برود.

روش های پیشگیری و مقابله با آفتاب

جلوگیری از آسیب ها به چند روش ساده می‌توانید از آسیب رساندن نور خورشید به خودرو جلوگیری کنید. همیشه سعی کنید در سایه پارک کنید، و یا بهتر، زیر یک سایبان ( سایبان خودرو شما را از برخورد نور مستقیم, خاک و گرد و غبار حفظ می کند)  . اگر مجبورید خودرو را زیر نور مستقیم خورشید رها کنید، شیشه‌ها (مخصوصا شیشه‌ی جلو) را بپوشانید تا از تابش مستقیم نور به داشبورد جلوگیری کنید. این کار خودروی شما را خنک‌تر نگه می‌دارد و وقتی برمی‌گردید هم راحت‌تر خواهید بود. صندلی‌ها را هم می‌توانید به شکلی مشابه با کاور بپوشانید.

بیرون خودرو را با دستمال یا ابر خیس پاک کنید. برای این کار از دستمال خشک استفاده نکنید، این کار ممکن است به رنگ خودرو بیشتر آسیب بزند. واکس‌های مخصوصی هم برای پاک کردن رنگ خودرو در بازار موجود هستند که استفاده از آنها هم می‌تواند اثرات مضر نور آفتاب را تا حد زیادی کاهش دهد. اگر برای محافظت از خودروی خود از چادر استفاده می‌کنید، سعی کنید از چادرهای دولایه که لایه‌ی میانی پنبه‌ای دارند استفاده کنید. چادرهای نامرغوب ممکن است باعث خط افتادن روی بدنه‌ی خودرو شوند و یا در اثر تصاعد گازهای شیمیایی از خود، تاثیر بدی روی رنگ خودرو بگذارند. با رعایت کردن این موارد می‌توانید از رنگ خودروی خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید.


منبع : خودرو ها بدون سایبان در تابستان چه می شوند


(0) نظر
برچسب ها : سایبان نو-سایبان نو شیراز-سایبان نوین-سایبان نو پاسداران-سایبان نو غرب-سایبان نورگیر-سایبان نو تهران-سایبان نو tehran-شركت سايبان نو-شرکت سایبان نور -سایبان برقی-سایبان برقی مغازه-سایبان برقی اتوماتیک-سایبان برقی تبریز-سایبان برقی ماشین-سایبان برقی قیمت-سایبان برقی دو طرفه-سایبان برقی اصفهان-سایبان برقی پرچین-سایبان برقی خودرو -سایبان مغازه-سايبان مغازه-سایبان مغازه برقی-سایبان مغازه ها-سایبان مغازه قیمت-سایبان مغازه مشهد-سایبان مغازه در کرج-سایبان مغازه در مشهد-سایبان مغازه اصفهان-سایبان مغازه کرج -سایبان کولر-سایبان کولر گازی-سایبان کولرهای آبی-سایبان کولر پایتخت-سایبان کولر اصفهان-سایبان کولر بهین پوشش-سایبان کولر آبی بهمن-سایبان کولر ایرانیان-سایبان کولر قیمت-سایبان کولر آبی قیمت -سایبان درشکه-سایبان درشکه در حل جدول-سايبان درشکه-سایبان درشکه معنی-سایبان درشکه درجدول-سایبان درشکه چیست-سایبان درشکه چه میگویند-سایبان درشکه چی میشه-سایبان درشکه یعنی چی-سایبان درشکه چیه -سایبان کولر آبی-سایبان کولر آبی بهمن-سایبان کولر آبی قیمت-سایبان کولر آبی قم-سایبان کولر آبی پایتخت-سایبان کولر آبی مشهد-سایبان کولر آبی اصفهان-سایبان کولر آبی سهند-سایبان کولر آبی سایه-سايبان كولر آبي -سایبان پارکینگ-سایبان پارکینگ اتومبیل در منازل اصفهان-سایبان پارکینگ اتومبیل در منازل-سایبان پارکینگ خودرو-سایبان پارکینگ خانگی-سایبان پارکینگ ماشین-سایبان پارکینگ متحرک-سایبان پارکینگی-سایبان پارکینگ اصفهان-سایبان پارکینگ اهواز -سایبان متحرک-سایبان متحرک ماشین-سایبان متحرک در جدول-سایبان متحرک خودرو-سایبان متحرک حیاط-سایبان متحرک استخر-سایبان متحرک تراس-سایبان متحرک برای ماشین-سایبان متحرک پارکینگ-سایبان متحرک اتومبیل -سایبان چتری-سایبان چتری متحرک-سایبان چتری حیاط-سایبان چتری دست دوم-سایبان چتری فروش-سایبان چتری قیمت-سایبان چتری در مشهد-خرید سایبان چتری-انواع سایبان چتری-سايبان چتري بزرگ -سایبان در معماری-سایبان در معماری سنتی-سایبان در معماری pdf-سایبان در معماری اسلامی-انواع سایبان در معماری-نقش سایبان در معماری-استفاده از سایبان در معماری-سایبان ها در معماری-پاورپوینت سایبان در معماری-تنوع سایبان در معماری سنتی ایران ,
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته دوم شهریور 1396 هفته اول اردیبهشت 1396
موضوعات
بدون موضوع (6)
صفحه ها
فیدها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459
تعداد نوشته ها : 6
تعداد نظرات : 0
X